שיעור ראשון:
נושא השיעור: פוינטיליזם
כלי/כלים ממוחשבים בשימוש: PowerPoint לצורך קריאת המשימה וצפייה בסרטון.
רקע מקדים: הכרות עם מושגים בסיסיים (לדוגמא: קו,
קו מתאר, נקודות, טכניקה).
מטרות לימודיות:
- התלמידים יכירו את סגנון
הפוינטיליזם.
- התלמידים יתנסו ביצירת ציור בסגנון
זה.
מהלך השיעור:
פתיחה-
נסביר לתלמידים שנתחיל ללמוד היום על
נושא חדש בו נעסוק בשיעורים הקרובים. לאחר מכן נציג את המצגת. ניתן לתלמידים לחקור את הציורים שבשקופית 4.
בשקופית השביעית יש קישור לסרטון המציג לתלמידים כיצד ניתן לצייר בסגנון
הפוינטיליזם.
להורדת המצגת לחצו כאן. * על מנת שהתלמידים יוכלו לחקור את הציורים שבשקופית 4 יש להוריד את המצגת למחשב- לא ניתן לבצע את הפעולה בתצוגה מוקדמת.
גוף השיעור-
התלמידים מקבלים דף עבודה ובו הסבר על
המשימה לשיעור. המורה קוראת את הדף יחד עם התלמידים ולאחר מכן מתחילים ביצירה.
להורדת דף העבודה לחצו כאן. * על מנת לראות את דף העבודה בצורה מלאה ומסודרת יש להוריד את הקובץ למחשב.
להורדת דף העבודה לחצו כאן. * על מנת לראות את דף העבודה בצורה מלאה ומסודרת יש להוריד את הקובץ למחשב.
סיכום-
המורה חוזרת על הנקודות המרכזיות שנאמרו
בשיעור תוך שאילת שאלות את התלמידים.
התלמידים יכולים להציג את העבודות
שהכינו.
ניתן לסיים בבית את העבודה במידה ולא
סיימו בכתה או להמשיך בשיעור הבא- לשיקול דעת המורה.
קשיים צפויים: התלמידים יתקשו לצייר ולצבוע
ציור מנקודות בלבד, לכן יש אלטרנטיבה- מי שמתקשה יכול לתכנן את הציור עם עיפרון
ולאחר ציור הנקודות למחוק את העיפרון/ לצייר את הנקודות על העיפרון ובכך להסתיר אותו.
כמו כן, הציור יעשה באמצעות מקלות
אוזניים וגואש במקום בטושים ובכך הדבר יקל על התלמידים ואף יהיה חווייתי יותר.
אין תגובות:
הוסף רשומת תגובה